Nenechte se najmout pseudoagenturou

hjghj
0

Nenechte se najmout pseudoagenturou

Tak jako v každém oboru existují poctiví podnikatelé i vykutálení podnikavci, i na trhu agenturního zaměstnávání můžete narazit na podvodníky. Jejich hlavní zásadou je ušetřit – většinou to ale bývá v zásadě na úkor pracovníků, které najímají.

V Česku je přes agentury zaměstnáno asi jedno procento pracovníků. Firmy, které je u agentur poptávají, využívají jejich práci jako flexibilní nástroj řešení sezonních výkyvů v počtu zakázek. Povolení zprostředkovávat zaměstnání mají asi dva tisíce agentur. Odhaduje se ale, že skoro třetina z nich je pochybná. A pak existují ještě firmy, které zaměstnání zprostředkovávají bez licence. Zejména od nich je třeba držet se daleko.

Pro najímání pracovníků prostřednictvím agentur platí dost přísná legislativa, která agenturním zaměstnancům zaručuje stejnou mzdu, jakou dostávají kmenoví zaměstnanci firmy. Nepoctivou agenturu tak lze poznat snadno – většinou totiž zaměstnancům nabízí práci na dohodu o provedení práce za minimální mzdu. Za tu už dnes pracuje opravdu jen málokdo a při zvýšené poptávce po pracovnících nabízejí firmy často výrazně více. Aby se ušetřilo na odvodech státu, dostávají zaměstnanci oficiálně jen minimum a zbytek jim agentura vyplácí buď takzvaně na ruku, nebo formou cestovních náhrad. Z takových příjmů se totiž žádné odvody neplatí.

Agentura, která tímto způsobem balancuje na hraně zákona, tedy lépe řečeno se ocitá až za jeho hranicí, je schopná nabídnout zaměstnavateli své služby výrazně levněji. Zdánlivě mohou být spokojeni všichni, vždyť zkrátka přijde vlastně jen státní pokladna. Jenže zaměstnanec najatý za minimální mzdu, ze které se platí jen daň, si takové zaměstnání nezapočítá do výpočtu důchodu, protože během něj se z jeho výplaty nestrhává sociální pojištění, a ani v případě nemoci není nijak krytý.

Než se tedy obrátíte na agenturního zprostředkovatele práce, pečlivě vybírejte – jako vždy je dobré porozhlédnout se, ideálně na internetu, po zkušenostech jiných. Že není něco v pořádku, zjistíte poměrně snadno. Kolem sídla takové agentury pak projděte velkým obloukem a raději se jí vyhněte.

Další články z blogu

 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2017/06/Dollarphotoclub_57089504-236x168.jpg
  Lis 20, 2020
  Desatero pro správný životopis

  Přestože se žánru životopisu věnují už osnovy základní školy, napsat takový, který by mezi desítkami až stovkami jiných zaujal, je nadlidský výkon. My vás umění dokonalého životopisu neboli curricula vitae nenaučíme, neboť zaručený recept neexistuje, prozradíme vám však, jaké chyby při jeho psaní nedělat. 1. Nepřeceňujte se! I když se chcete potenciálnímu zaměstnavateli ukázat v tom nejlepším světle, odolejte pokušení..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2020/02/spider-man-236x168.jpg
  Úno 6, 2020
  ZŮSTAŇTE SOUSTŘEDĚNÍ

  Nemůžete se soustředit na práci? Obvykle za to může únava, vyrušování (dnes asi nejvíce chytrými telefony) a strach, že nestihneme udělat vše, co potřebujeme udělat včas. Jak tedy zajistit, abyste se lépe soustředili? Zakažte si multitasking. To, že přeskakujete z jedné věci na druhou, vaši výkonnost nezvýší, právě naopak. Obvykle trvá až 20 minut, než se začnete pořádně soustředit na..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2020/01/eNESCHOPENKY-1-236x168.jpg
  Led 8, 2020
  eNESCHOPENKY

  Od 1.1.2020 fungují eNeschopenky. Co se změnilo a co zůstalo? Jak se o Vaší pracovní neschopnosti dozví zaměstnavatel? Pokud přijdete k Vašemu ošetřujícímu lékaři a ten Vás uzná dočasně práce neschopným, vystaví Vám eNeschopenku. Tzn. že elektronicky do systému zadá Hlášení o vzniku dočasné pracovní neschopnosti a Vám vytiskne Průkaz práce neschopného pojištěnce. Vy poté neprodleně nahlásíte dočasnou pracovní neschopnost..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/12/6633b49faf18040236cde671c10a63e3-236x168.jpg
  Pro 18, 2019
  NOVINKY OD 1.1.2020

  eNeschopenky. Od 1.ledna budou do provozu uvedeny plně funkční elektronické dočasné pracovní neschopnosti. Už tedy nebudete muset zaměstnavateli dodávat pětidílný propisovací formulář. I nadále  budete muset zaměstnavatele o Vaší neschopnosti neprodleně informovat, postačí ale telefonický kontakt. Další výhodou je, že lékař v systému uvidí u jakého zaměstnavatele pracujete. A výplata dávky může proběhnout na účet, který máte uvedený u zaměstnavatele,..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/11/čr-236x168.png
  Lis 27, 2019
  ZLEPŠILI JSME SI POVĚST

  Česká republika si zlepšila pověst. Zatímco loni jsme byli celosvětově na 21.pozici, letos už jsme se dostali do první dvacítky. Konkrétně přesně na 20.místo. O příčku lépe se umístilo Německo. Těsně za námi je Francie. Velká Británie se propadla na 18.pozici, USA dokonce až na 36.pozici. První pětku obsadili Švédsko, Švýcarsko, Norsko, Finsko a Nový Zéland. Švédsko vede dlouhodobě. Je..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/11/MILENIÁL-236x168.jpg
  Lis 20, 2019
  JSTE MILENIÁL?

  Asi každý už dnes slyšel o MILENIÁLECH. Ale kdo to vlastně je? A nejste to i Vy? Nejprve členění. Od 2 světové války sociologové pojmenovali už několik generací. Liší se hlavně tím, v jakém prostředí vyrůstaly, jaký mají vztah k rodičům, k práci, a jaká mají životní očekávání. 1946 - 1967: BABYBOOMERS, 1968 - 1983: GENERACE X, tzv. HUSÁKOVY DĚTI,..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/11/mobil-236x168.jpg
  Lis 13, 2019
  KDYŽ VÁM VOLAJÍ S…

  Jistě to znáte. Hledáte práci, posíláte životopisy, zkrátka reagujete na pracovní nabídky. Jak se ale zachovat, když Vám kvůli pracovní nabídce konečně zavolají? Zvedejte neznámá čísla. Do telefonu se nemusíte představovat. Představit by se Vám měl ten, kdo Vám volá. Pokud je hovor nevyžádaný, nejedná se o práci, můžete hovor kdykoliv ukončit. Když nemůžete zrovna mluvit. Omluvte se, že nemůžete..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/10/plovdiv-236x168.png
  Říj 30, 2019
  NA PRACOVNÍ BURZE VEDLE…

  Dne 9.října 2019 jsme se zúčastnili pracovní burzy v bulharském Plovdivu. Akce proběhla pod záštitou EURES a  Plovdivského ÚP. Přítomno bylo cca 170 uchazečů o zaměstnání. Své pracovní nabídky představilo 13 společností.. Mezi ostatní zaměstnavatele se řadili společnosti takových jmen jako Mercedes Benz nebo Nestlé. Představili jsme naši společnost a její 14 leté působení na českém trhu práce.  Navázali jsme..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2017/06/lepsi_prace_3-236x168.jpg
  Říj 23, 2019
  VÝHODY PRÁCE POD PERSONÁLNÍ…

  Pokud hledáte nové zaměstnání můžete se v dnešní době rozhodovat mezi nepřeberným množstvím nabídek. Nabídek od přímých zaměstnavatelů nebo od personálních společností, jinak řečeno agentur práce. Názory na agenturní zaměstnávání jsou ve společnosti různé. Někdo je vnímá pozitivně, někdo negativně. Jaké jsou tedy výhody práce pod personální společností? A proč často agenturní zaměstnanci nechtějí přestoupit do kmene? SROVNATELNÉ PODMÍNKY: Dle..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2017/06/novinky_lepsiprace_1-236x168.jpg
  Říj 8, 2019
  PROČ PŘIJÍT NA PRACOVNÍ…

  Součástí každého výběrového řízení před přijetím uchazeče o zaměstnání do pracovního poměru je i osobní pohovor. Jaké jsou plusy pohovoru, proč se ho nebát a absolvovat ho? Osobní kontakt je klíčový a to zejména na pracovišti. Poznáte zaměstnavatele a jeho zaměstnance, dozvíte se podrobnosti ohledně povahy Vaší práce, bude Vám představena pracovní pozice. V neposlední řadě se můžete na cokoliv zeptat..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/09/bulharský-článěk-236x168.jpg
  Zář 18, 2019
  POZOR NA PODVODNÉ ZPROSTŘEDKOVATELE…

  Ať už jste Čech, který chce pracovat v zahraniční, nebo cizinec, který chce pracovat v ČR. Všem Vám doporučujeme nespoléhat se na zprostředkovatele zaměstnání a jednat přímo se zaměstnavatelem. Zaměstnavatelem je ten, kdo s Vámi podepíše pracovní smlouvu a řídí se platnými zákony dané země, tedy i personální společnost. Vybírejte si společnosti, které jsou prověřené. V ČR si můžete zaměstnavatele prověřit na..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/07/Ruce_banner-236x168.jpeg
  Čvc 11, 2019
  Exekuce? Insolvence? Pomůžeme Vám!

  V dnešní době se hodně lidí dostává do finančních potíží kvůli půjčkám nebo třeba nezaplaceným pokutám. Pokud jste se ocitli v takové situaci, je třeba ji řešit. Dluhy totiž jinak mohou nepříjemně narůstat. Věděli jste že od 1.června 2019 platí nová pravidla pro exekučně obstavenou mzdu? Už od červnové výplaty bude zaměstnancům zůstávat více peněz a nebudou se tedy muset..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/06/IMG_3362-2-236x168.jpg
  Čvn 14, 2019
  ZTRÁTA ZAMĚSTNÁNÍ JE STRES

  Jedním z největších spouštěčů stresu v lidském životě je ztráta zaměstnání. Pokud náhle přijdete o zaměstnání, můžete se cítit méněcenní, neúspěšní nebo dokonce neschopní. Můžete mít strach. Může se dokonce zhoršit Vás zdravotní stav. Vždy ale myslete na to, že v takové situaci nejste sami. Navíc se situace snadno vyřeší, když si najdete nové zaměstnání. Obraťte se na nás ať..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/05/P_20190527_110113-236x168.jpg
  Kvě 27, 2019
  MÁTE UŽ JEN 5…

  Tento týden máte poslední šanci získat náborový bonus 30 000 Kč! Bonus je téměř vyčerpaný a od června již nebude vypsán. Nastupte na naše vybrané projekty v Praze, Plzni, Rokycanech, Žebráku, Mikulově nebo Chebu a přihlaste se k bonusu! Ubytování je zajištěno, u některých nabídek je dokonce zdarma. Zavolejte zdarma na linku +420 800 197 197. Těšíme se na Váš..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2017/06/lepsi_prace_3-236x168.jpg
  Kvě 1, 2019
  KVĚTEN 2019: BONUS 30…

  Hledáte LEPŠÍ PRÁCI? My naše zaměstnance umíme bohatě odměnit! Ještě v květnu běží mimořádná akce: NÁBOROVÝ BONUS 30 000 Kč! Konkrétně pro města Plzeň, Rokycany, Žebrák, Tachov a Mikulov. Máme pro Vás zajištěné i ubytování. Přijďte na naše pobočky, zavolejte nám na bezplatnou linku +420 800 197 197 nebo nám napište na email info@lepsiprace.cz. Dozvíte se podrobnosti o pracovních nabídkách...

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2015/11/lepsi_prace_8-236x168.jpg
  Dub 25, 2019
  DUBEN 2019: NÁBOROVÝ BONUS…

  O náborový bonus 30 000 Kč je velký zájem! Poslední šance, jak ho ještě v dubnu získat, je na naší pobočce v Plzni, na adrese Barrandova 1, a to v pondělí 29.dubna 2019. Zavolejte nám na bezplatnou linku +420 800 197 197 a domluvte si termín. Těšíme se na Vás!

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2015/11/lepsiprace_6-236x168.jpg
  Dub 10, 2019
  NÁBOROVÝ BONUS 30 000…

  Hledáte LEPŠÍ PRÁCI? My naše zaměstnance umíme bohatě odměnit! V dubnu běží mimořádná akce: NÁBOROVÝ BONUS 30 000 Kč! Přijďte na naše pobočky, zavolejte nám na bezplatnou linku +420 800 197 197 nebo nám napište na email info@lepsiprace.cz. Dozvíte se podrobnosti o pracovních nabídkách. Těšíme se na Vás!

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2019/01/depo-236x168.png
  Led 23, 2019
  STĚHOVÁNÍ PRAŽSKÉ POBOČKY

  Ve dnech 24. a 25.1.2019 se stěhuje naše pražská pobočka. Od pondělí 28.1.2019 nás najdete na nové adrese Služeb 4, Praha 10 – Strašnice (cca 400m od konečné stanice metra A -  Depo Hostivař). Pokud by jste pobočku nemohli najít, zavolejte na naší bezplatnou linku +420 800 197 197, kde vám s cestou poradíme.

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2018/07/IMG_2469-236x168.jpg
  Čvc 11, 2018
  LEPŠÍ PRÁCE A ROLLING…

  LEPŠÍ PRÁCE A ROLLING STONES V minulém týdnu jsme spolupracovali s produkcí kapely Rolling Stones na pražském vystoupení evropského turné No Filter. Na legendární kapelu, která se na hudební scéně pohybuje neuvěřitelných 56 let, se přišlo podívat přes 50 000 platících návštěvníků všech věkových kategorií. Potkat jste nás mohli ve fotostánku před vstupem do areálu, na stanovištích kde se měnili papírové vstupenky na..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2018/06/20180608_115536-236x168.jpg
  Čvn 29, 2018
  NAVŠTIVTE NAŠÍ POBOČKU V…

  Navštivte naší pobočku v Plzni Plzeň se dlouhodobě řadí k nejlepším městům pro život v České republice. Pyšní se nejen celosvětově známým pivem, ale i krásným historickým centrem, bohatým kulturním životem a především nízkou nezaměstnaností. Naše plzeňská pobočka za dobu své existence pomohla najít práci a nastartovat kariéru tisícům spokojených uchazečů. K novému zaměstnání nabízíme i dotované ubytování, pravidelné soutěže o vstupenky do..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2015/11/novinky_lepsiprace_2-236x168.jpg
  Úno 15, 2018
  6 nejčastějších mýtů o…

  6 nejčastějších mýtů o agenturním zaměstnávání Hledáte zaměstnání a nemůžete se rozhodnout, zda pracovat pod agenturou? Máte strach, že vás agentura obere o peníze, nebude za vás platit odvody nebo nebudete mít nárok na dovolenou? Pokud budete pracovat pod poctivou agenturou s licencí MPSV, ideálně takovou, která je členem Asociace poskytovatelů personálních služeb, nemusíte se podobných situací obávat. Pojďme se..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2018/02/baby-2416718_640-236x168.jpg
  Úno 1, 2018
  Od února 2018 začíná…

  Od února 2018 začíná platit nárok na otcovskou dovolenou Od 1. února 2018 si tatínci mohou během šestinedělí po narození miminka vybrat sedmidenní, státem hrazenou, dovolenou. Cílem tohoto volna má být větší zapojení otců do péče o dítě a posílení rodinných vazeb. Otcovská dovolená se řídí novelou zákona o nemocenském pojištění. Tatínci mají na dovolenou nárok v případě, že jsou zapsáni..

  0 Přečíst celý článek
 • https://www.lepsiprace.cz/wp-content/uploads/2015/11/iStock_74979155_LARGE-236x168.jpg
  Lis 23, 2015
  Testy klíčových kompetencí

  Využijte možnost získát odbornou psychologickou zprávu o úrovni Vašich klíčových kompetencí. Zvýšíte tím tak svou hodnotu na pracovním trhu a získáte výhodu ve svém stávajícím či příštím zaměstnání. Testy absolvujete z pohodlí svého domova online jedinečným přístupem. Naši odborně vzdělaní konzultanti jsou certifikování pro interpretaci psychodiagnostických testů. Jedním z nejvíce používaných testů jsou Testy klíčových kompetencí, které poskytujeme našim klientům..

  0 Přečíst celý článek